Rezervasyon Şartları

  1. Tanım :

1.1 “Müşteri” otelde konaklayacak kişi anlamına gelir.

1.2 “Ev-Stüdyo” rezervasyonun yapıldığı konaklanacak yer anlamına gelir.

1.3 “İşletme” Semiramis Turizm ve Yatırım İşletmeleri A.Ş.’yi  ifade eder.

  1. Rezervasyon – Konaklama :

2.1 Müşteri, telefon, faks, e-posta ve anlaşmalı internet siteleri aracılığıyla rezervasyon yapabilir. Talep anından itibaren işletme müsaitlik durumuna göre müşterinin rezervasyon talebini teyit eder. Teyit etme hakkını saklı tutar.

2.2 Konaklama talebi, 2.1 maddede belirtildiği gibi yapılarak, toplam rezervasyon tutarının %50’sinin müşteri tarafından işletmeye ödendiği tarih itibariyle kesinlik kazanır. Rezervasyon talebini teyit kaporası için son ödeme tarihi ve ödeme şekli, banka havalesi, kredi kartıyla ödeme emri vb. yazılı olarak müşteriye bildirilir ve müşteride kabul ettiğini yazılı olarak işletmeye teyit eder. Böylelikle rezervasyon yapılmış olur.

  1. Fiyat ve Ödeme şekli :

3.1 Konaklama Fiyatına dahil olan hizmetler:

– Ev ve Stüdyolarda en fazla konaklayabilecek kişi sayıları internet sitemizde belirtilmiştir. Buna göre yapılan rezervasyonlar için Ev ve Stüdyolarda konaklama hizmeti verilmesi.

– Kahvaltı.

– Mefruşat, tefrişat.

– Temizlik.

– Su, ısınma, elektrik vb.

– Vergiler.

– 7 Gün ve üzeri konaklamalarda indirim imkanı vardır.

– Çocuklar için, Ev ve stüdyolarda belirtilen kapasiteler dahilinde, 0-6 yaş ücretiz, 7-16 yaş  %50 indirimlidir.

3.2 Rezervasyon teyidi esnasında yapılan %50 ödeme sonrasında kalan %50 tutarındaki bakiye, geliş tarihine en geç 14 gün kala ödenmek zorundadır. Süresinde ödenmeyen rezervasyon taleplerini işletme iptal etme hakkına sahiptir. İptal şartları 5.1.maddede belirtilmiştir.

3.3 Geliş tarihine 14 günden az olan rezervasyonlarda tutarın tamamı talep edilir.

3.4 Yabancı para biriminden yapılacak ödemelerde işletmeye giriş esnasında alınacak TCMB döviz satış kuru geçerli olacaktır. Banka havale, komisyon vb. masraflar konaklama fiyatından düşülemez, müşteriye aittir.

  1. İşletme tarafından iptal halleri :

4.1 İşletme tarafından yapılacak her türlü rezervasyon iptali fors majör durumları ve nedenleri müşteriye yazılı olarak bildirilecektir. Bu durumda müşterinin ödediği tutar üzerinden iade yapılacaktır.

4.2 İşletme 3.2. maddede belirtilen şartlar çerçevesinde rezervasyonu iptal edebilir.

  1. Müşteri tarafından iptal veya değişiklik halleri :

5.1 Her türlü iptal durumu işletmeye yazılı olarak belirtilmek zorundadır. İptal halinde cezai şartlar aşağıdaki gibidir.

Rezervasyon ve tarih teyit edildikten sonra, her ne sebeple olursa olsun geliş tarihine 14 gün kalaya kadar iptal edilen rezervasyonlarda ödenen kapora tutarı iade edilmektedir. Ancak geliş tarihine 14 günden daha az süre kala her ne sebepten olursa olsun yapılan iptallerde ödenen kaparo iade yapılmayıp, resmi tatil ve özel tarihler hariç, müsaitlik durumuna göre 1 ( Bir ) yıl boyunca geçerli olmak üzere otel, erteleme, tarih değişiklik hakkı sunabilir.

5.2 Rezervasyon yapıldıktan sonra müşteri, rezervasyon yaptığı ev veya stüdyoyu değiştirmek, tarihini değiştirmek, konaklayacak kişi sayısında değişiklik yapmak isterse, İşletme; müsaitlik durumuna göre ancak hiçbir mecburiyeti olmaksızın müşterinin memnuniyeti için bunu yapabilir. Bu değişiklikten doğan fiyat farkını müşteri ödemeyi kabul eder.

5.3 Müşterinin iptal sigortası sözleşmesi yapması tavsiye edilir.

  1. İşletmenin Sorumlulukları :

Konaklama amacıyla tutulmuş alanlarda işletme sınırları içerisinde, işletme personeli hataları yüzünden olabilecek kazalar haricinde, hiçbir kazadan işletme sorumlu değildir.

Çocuklu ailelerin konaklamaları esnasında, çocuklarının güvenliği için azami dikkat sarf etmeleri gerekmektedir. Bu anlamda aşağıdaki hususlar hatırlatılır.

  • Evlerin ve Stüdyoların yapılış tarzları ve mimari özellikleri ( merdivenlerde korkuluk ve tırabzan olmadığı vb. )gereği korumalıkların olmadığı ve Avrupa standartlarında olmayan ölçülerde tarihi yapılar olduğu hatırlatılır. Bu durumlardan kaynaklı kazalarda işletme her ne sebeple olursa olsun sorumlu tutulamaz. Müşteri bu şart ve standartları kabul etmiş sayılır.

Elektrik ve su kesintilerinden işletme sorumlu değildir.

Ev ve Stüdyolara gelişlerde,  giriş ve çıkışlarda hareket kabiliyeti kısıtlı müşterilerin zorlanabileceği hatırlatılır.

Gül evde konaklayan müşterilerin havuz ve teras kullanımından doğabilecek her türlü kazadan kendileri sorumludur. Bu sebeple işletme her ne sebeple olursa olsun sorumlu tutulamaz. Müşteri bu şartı kabul etmiş sayılır.

  1. Şikayetler :

Şikayetler ayrıldıktan 30 gün içerisinde yazılı olarak yapılmalıdır.

  1. Diğer :

İşbu şartlar Müşteri ile İşletme arasında yapılmış bir sözleşme niteliğindedir.

  1. Anlaşmazlık halleri :

Yukarıda belirtilen 8 maddelik şartlardan doğabilecek anlaşmazlık hallerinde Nevşehir mahkemeleri yetkilidir.